Amerykański dziennik ujawnił, że CIA zapłaciła Polsce za tajne więzienia, Justin Bieber został złapany na jeździe pod wpływem alkoholu i ostra walka o gender. Zapraszamy na przegląd najważniejszych wydarzeń w czwartek.

Sensacyjne doniesienia ws. tajnych więzień CIA w Polsce

CIA zapłaciła Polsce 15 milionów dolarów za urządzenie i utrzymanie tajnych więzień - ujawnia dziennik Washington Post. W 2003 roku te pieniądze miały trafić w dwóch kartonach z ambasady USA w Warszawie do siedziby Agencji Wywiadu. Więcej o więzieniach tutaj.

"Spotkam się ze swoim klientem, by dowiedzieć się, czego chce"

Adwokat Marcin Lewandowski został wskazany przez Okręgową Radę Adwokacką w Rzeszowie na pełnomocnika z urzędu Mariusza Trynkiewicza. Obrońca otrzymał akta sprawy i zapoznaje się z nimi. Być może już w piątek spotka się ze swoim klientem. Więcej o sprawie pedofila-mordercy tutaj.

Ukraina: "Chcesz pokoju - gotuj się do wojny"

Po zawarciu przez przeciwników rządu z milicją manifestanci działają zgodnie z zasadą: "chcesz pokoju - gotuj się do wojny". Przynoszą opony, które mają zostać podpalone na drodze do dzielnicy rządowej, inni - ćwiczą miotanie kamieni z procy. Czytaj więcej o zamieszkach na Ukrainie.

"Gender to rozwiązłość i rozpusta"

Ks. Dariusz Oko mówił w Sejmie, że wokół ideologii gender gromadzą się przede wszystkim ateiści, wrogowie Kościoła, "feministki drugiej generacji", które chcą zrobić totalną rewolucję seksualną. Jego zdaniem gender jest promowaniem niesamowitej rozwiązłości i rozpusty. Czytaj całą wypowiedź księdza.

Były dwie, niezależne przyczyny wybuchu w Jankowie

Były dwie, niezależne od siebie przyczyny wybuchu gazociągu w Jankowie Przygodzkim w listopadzie ubiegłego roku. Jedną z nich była nieprawidłowo składowana ziemia z wykopu pod nowy gazociąg. Drugą był źle wykonany spaw na łączeniu starej linii przesyłowej.

Do rozszczelnienia gazociągu i pożaru w Jankowie Przygodzkim doszło 14 listopada. Oprócz dwóch ofiar śmiertelnych trzynaście osób zostało rannych, a kilkanaście budynków zostało zniszczonych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim. Czytaj więcej o wybuchu w Jankowie Przygodzkim.

Sakrament ateiście nie zaszkodził. Zadośćuczynienia nie będzie

Nie będzie zadośćuczynienia za sakrament namaszczenia, jaki nieprzytomnemu mężczyźnie udzielił kapelan ze szczecińskiego szpitala. 66-letni ateista domagał się od szpitala 90 tys. złotych za straty moralne. Orzekł tak Sąd Apelacyjny w Szczecinie. Czytaj więcej o tej sprawie.

Olsztyńskie drukarki 3D podbijają świat

Mamy już kilkaset zamówień na nasze drukarki 3D - mówi Rafał Tomasik, współwłaściciel firma Zortrax z Olsztyna. Pięć tysięcy urządzeń tej firmy zostało zamówionych przez jednego z największych producentów komputerów. Czytaj dalej o sukcesie polskich drukarek 3D.

Australian Open 2014. Agnieszka Radwańska: Z tyłu głowy zostanie, że miałam szansę

Jak się przegrało, to się przegrało - i wszystko jedno z kim. Ale z drugiej strony, inaczej się przegrywa w dwóch setach, w trzech, w tiebreaku - mówiła Agnieszka Radwańska po sromotnej porażce w półfinale Australian Open. Polka uległa Słowaczce Dominice Cibulkovej 1:6, 2:6. To jest półfinał Wielkiego Szlema, więc nie można aż tak narzekać. Ale jak się jest już w tej fazie, to tym bardziej chce się to wykorzystać. Zawsze już będzie gdzieś z tyłu głowy, że była szansa - przyznała. Czytaj więcej o porażce Radwańskiej.

Biegli weszli na pokład Costy Concordii. "Morze wszystko przeżarło"

Na pokład wraku wycieczkowca Costa Concordia weszła po raz pierwszy od katastrofy grupa biegłych sądowych. "Wszystko jest zniszczone. Morze wszystko przeżarło" - mówił prokurator Francesco Verusio. Czytaj więcej o wraku wycieczkowca.

Justin Bieber wypuszczony za kaucją

Justin Bieber, 19-letni piosenkarz pop zatrzymany za udział w nielegalnym wyścigu ulicznym oraz jazdę pod wpływem alkoholu i leków, opuścił areszt w Miami Beach. Wcześniej wpłacił kaucję wyznaczoną przez sędziego. Zobacz film z zatrzymania piosenkarza.