Z powodu niewykrycia sprawcy mokotowska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie przesyłki z marihuaną, która miała trafić do domu Olgi J. i Kamila Sipowicza - dowiedział się portal tvp.info. Śledczy uznali m.in., że adres nadawcy na pakunku był tak nieczytelny, że nie można było jednoznacznie stwierdzić, co to za osoba.

Śledztwo w sprawie przesyłki z narkotykami zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawcy przestępstwa. Nie można było jednoznacznie ustalić nadawcy tej przesyłki. Jednocześnie wykluczyliśmy, aby Olga J. i Kamil S. mogli np. sami nadać do siebie pakunek. W tym czasie nie wyjeżdżali za granicę, a ponadto biegły grafolog wykluczył, aby to oni napisali dane adresata i odbiorcy - tłumaczył prok. Paweł Wierzchołowski, szef mokotowskiej prokuratury rejonowej.

Prokuratura rozważała zwrócenie się o pomoc prawną w tej sprawie do USA, ale zrezygnowano z tego pomysłu, gdy okazało się, że nazwisko nadawcy jest zbyt nieczytelne.

12 czerwca w domu Olgi J. znanej jako Kora policja znalazła niespełna trzy gramy marihuany. Piosenkarka usłyszała zarzut posiadania substancji odurzających. Do przeszukania doszło po informacji służby celnej, która odkryła, paczkę nadaną na adres piosenkarki. W pakunku znajdowało się 60 gramów konopi indyjskich. Narkotyki ukryte były w psie-maskotce. Przesyłkę adresowaną na Ramonę, psa piosenkarki, nadano w USA.

W sierpniu do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Korze. Prokuratura zarzuciła piosenkarce posiadanie 2,83 g marihuany, za co grozi do 3 lat więzienia. Sąd jednak zwrócił sprawę śledczym, wskazując, że muszą uzupełnić materiał dowodowy m.in. o opinię biegłych psychiatrów. Sąd wyższej instancji cofnął jednak decyzję o zwrocie aktu oskarżenia prokuraturze.

 

TVPInfo