Donald Tusk wygrał przedwyborczą debatę z Aleksandrem Kwaśniewskim – tak wynika z sondażu MillwardBrown SMG/KRC przeprowadzonego na zlecenie „Faktów” RMF FM i programu „Teraz My” TVN. 29,2 procent ankietowanych uważa, że lider PO wygrał ją zdecydowanie. Niespełna 16 procent, że raczej on jest zwycięzcą tego pojedynku.

Kto wygrał debatę?

Na zdecydowane zwycięstwo Aleksandra Kwaśniewskiego wskazało 14,6 procent ankietowanych. 15,5 procent badanych uznało, że debatę raczej wygrał były prezydent. 15,6 procent respondentów uznało, że pojedynek zakończył się remisem. 9,2 procent ankietowanych nie potrafiło wskazać zwycięzcy.

Kto Pana(i) zdaniem wygrał tę debatę?

Zdecydowanie wygrał Donald Tusk – 29,2%

Raczej wygrał Donald Tusk – 15,9%

Był remis – 15,6%

Raczej wygrał Aleksander Kwaśniewski – 15,5%

Zdecydowanie wygrał Aleksander Kwaśniewski – 14,6%

Nie wiem, trudno powiedzieć, jeszcze nie zdecydowałem – 9,2%.

Proszę pomyśleć o trzech debatach, które odbyły się ostatnio miedzy liderami trzech największych partii. Która z tych debat była Pana(i) zdaniem najlepsza?

Kaczyński – Tusk – 45,4%

Tusk – Kwaśniewski – 34,1%

Kwaśniewski – Kaczyński – 20,4%

Z trzech wielkich debat przedwyborczych najciekawsze było więc starcie Kaczyński – Tusk. Tak uznała większość widzów i słuchaczy. Najważniejsze pojedynki za nami. Tomasz Skory, reporter RMF FM zauważył po nich nagłe załamanie wizerunku premiera. Posłuchaj, czym według niego różni się obraz Jarosława Kaczyńskiego przed debatą z Tuskiem od obecnego obrazu:

Sondaż przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 700 Polaków.

Żywa i wyrównana – tak można ocenić ostatnią z wielkich przedwyborczych debat. W pojedynku na słowa starli się Aleksander Kwaśniewski i Donald Tusk. Były prezydent i lider Platformy Obywatelskiej odpowiadali na pytania dotyczące gospodarki, polityki krajowej i zagranicznej. czytaj więcej

Były prezydent i lider Platformy Obywatelskiej zmierzyli się w poniedziałek wieczorem w telewizyjnej debacie. Rozmawiali o gospodarce, polityce zagranicznej i sprawach społecznych.