Poważne kłopoty mają kierowcy na drogach zachodniej Polski. Ciężko jeździ się po zaśnieżonych trasach Dolnego Śląska i Pomorza Zachodniego, w Wielkopolsce ciężarówki w kilku miejscach zatarasowały drogi.

W tej chwili padający śnieg mocno utrudnia życie kierowcom w Wielkopolsce.

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 92 Poznań - Świecko w pobliżu miejscowości Bieleń. Mimo ośnieżonej nawierzchni litewski kierowca postanowił wyprzedzać. Skończyło się tym, że naczepa jego tira stanęła w poprzek drogi. Wjechała w nią inna ciężarówka, lekko ucierpiały też dwa kolejne samochody. Ludziom na szczęście nic się nie stało. Rozbite auta skutecznie zatarasowały jednak trasę w tym miejscu.

Ciężarówki zablokowały również drogę numer 12 na południu Wielkopolski. Między Lesznem a Kąkolewem jeden tir wpadł do rowu, a drugi stanął w poprzek drogi.

Duże utrudnienia były na "12" również na odcinku Sieradz-Kalisz w Józefowie, gdzie doszło do wypadku z udziałem trzech aut. Zginęła tam jedna osoba.

Na drodze S5 przed węzłem Czerniejewo ruch przez pewien czas blokowała piaskarka, która uległa awarii.

Na wschodniej obwodnicy Poznania samochód wylądował na barierkach. Z kolei na ulicy Dąbrowskiego auto wjechało w tramwaj.

W całym regionie na drogach pracuje 71 pługów, 76 pługosolarek i 36 solarek.

Po nocnych opadach śniegu trudne warunki panują także na trasach Dolnego Śląska. Główne drogi są przejezdne, ale miejscami mogą być oblodzone. Kierowcy muszą uważać również na błoto pośniegowe. Najbardziej niebezpiecznie jest na trasach kotlin - Kłodzkiej i Jeleniogórskiej.

Na autostradzie A4 między Opolem i Wrocławiem doszło do karambolu. W pobliżu Brzegu zderzyło się 5 samochodów osobowych. Jedna osoba została ranna.

Przejezdna jest już natomiast droga krajowa nr 3, która z powodu śnieżyc była wieczorem zamknięta na wysokości przejścia granicznego z Czechami Jakuszyce - Harrachov. Policja zaleca kierowcom ciężarówek, by na tej trasie korzystali z łańcuchów śnieżnych.

O poranku na główne trasy Dolnego Śląska wyjechało niemal 50 pługów i pługopiaskarek.

Trudne są też warunki na drogach w Zachodniopomorskiem. Na trasach krajowych zalega błoto pośniegowe, a na wojewódzkich - ujeżdżona warstwa śniegu.

Nieco więcej śniegu napadało w zachodniej części województwa, natomiast na północy i północnym wschodzie Pomorza Zachodniego problemem jest śnieg nawiewany na szosy z pól.

Gorąca Linia RMF FM do Waszej dyspozycji

Słuchacze i internauci na bieżąco informują nas o nieodśnieżonych trasach i utrudnieniach. Autostrada A2 od Nowego Tomyśla w kierunku Świecka zaśnieżona, a do tego intensywnie pada - napisał w SMS-ie na Gorącą Linię RMF FM pan Michał. Szczecin - dzielnica Skolwin, pługi odśnieżają tylko główne ulice, a boczne są tak zasypane, że ciężko przechodniom chodzić - również taki SMS dostaliśmy o poranku na numer 600 700 800. Ciągle pada śnieg, bardzo gruby, widoczność jest bardzo słaba - około 20 metrów. Śnieg leży na drodze - około 10 centymetrów. Za mną jadą już odśnieżarki, wcześniej na wysokości Chojnic nie było odśnieżane - powiedział z kolei naszej dziennikarce pan Sławek, jadący trasą od Starogardu Gdańskiego do Stargardu Szczecińskiego. Pan Damian donosił zaś w nocy, że fatalnie jedzie się drogą krajową nr 36 Lubin - Rawicz: Ślisko, biało, nie do jazdy.

Wciąż czekamy na Wasze sygnały o śliskich, nieodśnieżonych drogach! Do Waszej dyspozycji jest Gorąca Linia RMF FM - numer telefonu: 600 700 800, adres mailowy: fakty@rmf.fm.