Usunięto już awarię trakcji kolejowej między Twardogórą a Międzyborzem na Dolnym Śląsku. Linie wysokiego napięcia zerwały tam po południu drzewa połamane pod naporem śniegu. Na tym odcinku wstrzymano ruch pociągów. Pasażerowie, którzy jechali z Wrocławia w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego, musieli korzystać z autobusów zastępczych. Podstawiane były one na stacji Grabowna i dowoziły pasażerów do Międzyborza.

Pogoda nie będzie nas też rozpieszczać w święta. Synoptycy prognozują deszcz, miejscami przelotne opady śniegu. Będzie również chłodno.

W górach spadnie tyle śniegu, że kalorie, które przybędą nam po wielkanocnym śniadaniu, spokojnie możemy spalić na narciarskim stoku. Dobre warunki narciarze znajdą w Szklarskiej Porębie czy Zieleńcu.

W Wielką Sobotę przewidywane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami wystąpią niewielkie opady deszczu - głównie na północy, w centrum i na południowym wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od 6 stopni na Pomorzu, przez 8-10 na północy i wschodzie kraju, do 13 na południowym zachodzie. Wiatr słaby z kierunków południowych, jedynie na północnym wschodzie z kierunków zachodnich.

Zobacz również:

W Wielkanoc na wschodzie kraju pogodnie. Na zachodzie, a po południu także w centrum opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12 stopni na krańcach zachodnich i północno-wschodnich do 14-15 w centrum i 16 na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu dość silny, chwilami porywisty, południowo-zachodni od zachodu skręcający na zachodni.

W lany poniedziałek - adekwatnie do nazwy - lać będzie jak z cebra od morza aż po Tatry. Temperatura maksymalna od 8-9 stopni na zachodzie i w centrum, do 11-13 na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie chwilami silniejszy, porywisty, na zachodzie północno-zachodni, na wschodzie z kierunków wschodnich.

Nie żegnajmy się z nartami i sankami! Na dowód przesyłam zdjęcie zrobione w Tarnowskich Górach - napisał słuchacz RMF FM i przesłał nam fotografię. Jeśli masz interesujące zdjęcia, prześlij je na Gorącą Linię RMF FM.

RMF24.pl on Facebook