Od wtorku policjanci z Komendy Powiatowej w Otwocku poszukiwali sprawcy śmiertelnego potrącenia pieszego w miejscowości Warszawice, który zbiegł z miejsca zdarzenia. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany w Piasecznie, w miejscu zamieszkania. Obecnie przebywa w policyjnej celi.

W wyniku analizy monitoringu na terenie powiatu otwockiego i woj. mazowieckiego, policjanci ustalili miejsce zamieszkania sprawcy - przekazała rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku mł. asp Paulina Harabin. 

Mężczyźnie pobrano krew do analizy, został także poddany badaniu narokotestem, które wstępnie wykazało, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Mieszkaniec Piaseczna, 42-letni mężczyzna, został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi. Śledztwo w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku. 

Otwocka policja we wtorek otrzymała zgłoszenie o potrąconym mężczyźnie w miejscowości Warszawice. Poszkodowanym okazał się 43-letni mieszkaniec gminy Sobienice-Jeziory. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.