W powiecie gryfickim w Zachodniopomorskiem doszło do skażenia wodociągu. Mieszkańcy miejscowości Płoty, Sowno i Krężel będą mogli z niego skorzystać dopiero za dwa dni. Woda dostarczana jest beczkowozami. Przeprowadzane jest chlorowanie wodociągu.

Sześć dni po gigantycznej awarii zasilania w Zachodniopomorskiem prądu wciąż nie mają mieszkańcy siedemnastu miejscowości leżących w powiatach goleniowskim i stargardzkim. W sześciu innych miejscowościach prąd jest tylko dlatego, że podłączono agregaty.

Awarii prawdopodobnie nie uda się naprawić także dzisiaj. Wczoraj ugrzązł dźwig stawiający słupy. Jakby tego było mało podniósł się stan rzek w regionie. W Trzebiatowie Rega przekroczyła stan alarmowy o blisko metr. Na miejscu jest straż pożarna oraz wojsko. Układane są worki z piaskiem. Na szczęście nikogo nie trzeba było jeszcze ewakuować. Przestało już padać i być może woda zacznie opadać. Ludzie mają jednak dość:

Mieszkańcy zalewanych terenów w razie potrzeby trafią do ośrodków wczasowych nad morzem. W okolicy Trzebiatowa zalany jest fragment drogi wojewódzkiej numer 109 na fragmencie Trzebiatów - Mrzeżyno.

Na drodze numer 102 między Trzebiatowem a Mrzeżynem ruch sterowany jest wahadłowo. Woda zagraża także mieszkańcom kilku miejscowości w powiecie Kamieńskim. Władze powiatu porosiły o pomoc prezydenta Szczecina. Miasto przekazało dwa tysiące worków, które napełnione piaskiem pomogą zatrzymać wodę przed budynkami.