Opolska policja opublikowała wizerunek mężczyzny poszukiwanego w związku z oszustwem metodą "na policjanta". Wyłudził on od starszej kobiety 20 tys. złotych.


Jak podaje policja, ofiarą oszusta padła 29 sierpnia seniorka z Krapkowic. Mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji telefoniczne przekazał jej informację, że pracownicy banków lub poczty fałszują dane kont, rachunków bankowych i dane osobiste i w ten sposób narażają mieszkańców Krapkowic na niebezpieczeństwo utraty pieniędzy.

Kobieta uwierzyła oszustowi, zaciągnęła kredyt w banku - ponad 20 tys. złotych - i przekazała te pieniądze mężczyźnie podającemu się za funkcjonariusza policji w rejonie targowiska przy ul. Drzymały w Krapkowicach. 

Jak podaje policja, poszukiwany oszust ma ok. 60 lat, jest niski. Ubrany był w niebieską koszulkę i niebieskie jeansy. Miał przy sobie granatową torbę na ramię.

Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy tego zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z  Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach: tel. 77/4079723  lub z najbliższą jednostką Policji telefon alarmowy 112.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.