Policjanci z Opola na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Kutnie szukają Józefa Stasia. Mężczyzna poszukiwany jest w związku podejrzeniem popełnienia oszustwa.


Józef Staś urodził się 17 marca 1954 r. w Opolu. Jak podaje policja, mężczyzna podejrzany jest o popełnienie przestępstwa opisanego w art. 286 § 1 Kodeksu Karnego. Jego treść to: "Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

Jak przypomina policja, za ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu Józefa Stasia, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komisariatem II Policji w Opolu (tel. 77 422 35 63)  lub z najbliższą jednostką Policji (pod numerem alarmowym 997 lub 112) bądź Prokuraturą.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mn)