Co podróżni sądzą o polskich dworcach kolejowych? PKP już wiedzą, ale nie chcą się tą wiedzą podzielić. Spółka zamówiła tzw. badania zadowolenia pasażerów, powstał specjalny raport, ale co dziwne, PKP nie chcą się nim pochwalić.

Wiemy za to jak wypadła sonda wśród podróżnych i co dla nich jest najważniejsze. Są to oczywiście czystość i bezpieczeństwo. Wygląd stacji ma trzeciorzędne znaczenie. Co dziesiąty ankietowany życzyłby sobie, żeby informacje o kursujących pociągach były precyzyjne.

To tylko część sondy, bo reszta jest ściśle tajna i pilnie strzeżona. Być może okazałoby się, że pasażerom nie podobają się nie remontowane od lat dworce. Jak np. Dworzec Centralny w Warszawie. Straszny, brudny, w szarych barwach - mówi podróżny reporterowi RMF FM Mateuszowi Wróblowi:

Także dworcowe toalety pozostawiają wiele do życzenia. Śmierdzące i obskurne - mówią podróżni, którzy nie zostawiają na dworcach suchej nitki.

Co na temat polskich dworców sądzą słuchacze RMF FM? Ewelina proponuje nam wizytę na stacji Szczecin Dąbie. Człowieka ogarnia przygnębienie, gdy musi tam postawić stopę. I do tego tylko płatne toalety.

Wiadomo ze PKP nie jest bogatą spółką i nie wyremontuje wszystkich dworców na raz, ale nigdzie nie widać, żeby cokolwiek sie działo - pisze Mikołaj z Bydgoszczy, który wchodząc na dworzec czuje się jakby był w melinie.

Jest też pozytywny przykład. Marcin opisał dworzec w Lublinie. Według niego elegancki i w środku i na zewnątrz, bezpieczny, często patrolowany, z czystymi toaletami i nieźle oznakowany. Jak się chce to można wyremontować dworzec - podsumowuje nasz słuchacz.

Pod adresem fakty@rmf.fm czekamy na wasze wrazenia z podróży polskimi kolejami.