RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Nikt nie ucierpiał w ulewach w Łódzkiem

Autor: Publikacja: Poniedziałek, 25 kwietnia (08:37) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

40 razy wyjeżdżali strażacy do usuwania skutków nawałnic w Łódzkiem. Najbardziej ucierpiały powiaty: skierniewicki i łódzki wschodni oraz częściowo tomaszowski i piotrkowski. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Ulewa była tak gwałtowna, że miejscami spadło nawet 20 milimetrów wody na metr kwadratowy.

Ulicami i rowami melioracyjnymi płynęły małe strumienie. Woda rozlewała się także na obszarach niżej położonych. Tak obfite opady spowodowały zalania piwnic i podtopienia domów. Najwięcej budynków zostało podtopionych w Skierniewicach.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: