Zmarł ks. prałat Adam Myszkowski, proboszcz parafii w Wielkiej Woli - Paradyżu. Na początku marca duchowny został ciężko pobity.

 

"Ze smutkiem informujemy, że dziś, 17 marca, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi zmarł ks. prał. Adam Myszkowski, proboszcz parafii w Wielkiej Woli - Paradyżu i dziekan dekanatu żarnowskiego" - poinformowano w środę na oficjalnej stronie diecezji radomskiej.

Na początku marca duchowny został ciężko pobity. Przeszedł operację i przez dwa tygodnie przebywał na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Niestety, nie odzyskał przytomności.

Napadł na księdza, jest w rękach policji

Za pobicie księdza Myszkowskiego odpowiadać będzie 47-latek. Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Do napaści na kustosza Sanktuarium w Paradyżu doszło na początku marca. Duchowny najprawdopodobniej został zaatakowany, kiedy zamykał bramę na plebanię. 69-letni ksiądz doznał ciężkich obrażeń ciała, w tym głowy. 

Kim był ks. Adam Myszkowski

Ks. prał. Adam Myszkowski urodził się 18 grudnia 1952 roku w Radoszycach. Pochodzi z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Radoszycach. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu w 1971 roku. W czasie formacji seminaryjnej odbył dwa lata obowiązkowej służby wojskowej w kompanii kleryckiej w Szczecinie-Podjuchach. Święcenia kapłańskie otrzymał 3 czerwca 1978 roku z rąk Sł. Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego.

Jako wikariusz był duszpasterzem w Brzeźnicy (1978-1980), Jastrzębiu koło Wierzbicy (1980-1988) i w parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach (1988-1992). W 1992 roku został proboszczem parafii w Wielkiej Woli - Paradyżu, zastępując ks. prał. Izydora Papiera oraz kustoszem Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela. Od roku 2000 był dziekanem dekanatu żarnowskiego. W grudniu 2002 r. został kanonikiem honorowym Kapituły Świętego Bartłomieja w Opocznie, a w 2008 r. otrzymał godność kapelana honorowego Jego Świątobliwości (tytuł prałata).