15-latek kilkanaście razy alarmował służby ratownicze o zagrożeniach, których nie było. Dwa razy trzeba było przez niego ewakuować centra handlowe. W końcu nastolatek wpadł w ręce policji. Tłumaczył, że robił to dla żartu.

Kilkanaście fałszywych alarmów było dla niego formą zabawy- mówi o zatrzymanyn nastolatku, Dariusz Nowak z małopolskiej policji

15-latek pozostanie pod nadzorem kuratora. Został zatrzymany po tym jak zadzwonił na numer alarmowy straży pożarnej z informacją, że za pół godziny w centrum handlowym na krakowskim Podgórzu wybuchnie bomba.

Kilkudziesięciu policjantów, m.in. pirotechników i przewodników z psami wyszkolonymi w szukaniu ładunków wybuchowych, sprawdzało wszystkie pomieszczenia. Ewakuowano 8 tys. osób. Ładunku nie znaleziono. Sprawca był w galerii razem z innymi klientami.

Od 22 do 29 maja nastolatek dzwonił kilka razy do straży pożarnej, pogotowie ratunkowe powiadomił o zasłabnięciu mężczyzny, a pogotowie gazowe o wybuchu w jednej z krakowskich szkół. Oficer dyżurny policji czterokrotnie odbierał telefon z informacją o samobójcy, który stoi na dachu wieżowca.