Policja poszukuje trzech osób, które w piątek przed południem napadły na zakład jubilerski przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku Wrzeszczu. Mundurowi proszą o kontakt osoby, które mogą mieć jakąkolwiek wiedzę na temat sprawców tego zdarzenia.

Jak poinformowała rzecznik prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku st. asp. Karina Kamińska, ze wstępnych ustaleń wynika, że trzej zamaskowani sprawcy weszli do sklepu jubilerskiego, rozpylili gaz, ukradli znajdującą się tam biżuterię i zbiegli.

Tę wersję wydarzeń potwierdził też w rozmowie z portalem trójmiasto.pl właściciel sklepu. Kiedy napastnicy weszli do środka, potraktowali wszystkich gazem pieprzowym - przekazał pan Waldemar.

Jedna z kobiet znajdujących się w sklepie zakryła się swetrem i próbowała powiadomić o napadzie policję. Zadzwoniła na numer alarmowy, ale gdy dyspozytor odebrał, kobieta milczała, by włamywacze nie zorientowali się, że wciąż ma telefon. Później kobieta zadzwoniła syna właściciela. Mężczyzna zorientował się, że w sklepie doszło do napadu.

Jednocześnie w sklepie został uruchomiony alarm, dzięki któremu o zdarzeniu została poinformowana firma ochroniarska. Wtedy też automatycznie zamknęły się drzwi sklepu. Włamywacze, by się z niego wydostać, musieli wybić szybę.

Na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy z grupy dochodzeniowo-śledczej, kryminalnych oraz policjantów z prewencji. Na razie nie wiadomo, jaka jest wartość skradzionych przedmiotów. Trwają poszukiwania napastników.

Policjanci przeglądają i zabezpieczają zapisy z monitoringu. Typują również sprawców tego przestępstwa. Śledczy zabezpieczają ślady, wykonują oględziny, przesłuchują świadków. Rozmawiają  też z osobami, które mogą mieć informacje na temat tego zdarzenia - przekazała Kamińska w rozmowie z RMF MAXXX.

Policja apeluje do osób, które mogą mieć informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości lub miejsca pobytu sprawców napadu, aby skontaktowały się z komisariatem przy ul. Białej 1a. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc pod numer telefonu: 47-741-15-22, zgłaszając się do najbliższej jednostki policji, albo pisząc na adres: komendant.kp3@gd.policja.gov.pl. Mundurowi zapewniają anonimowość.

Kolejny napad w Gdańsku

Przypomnijmy, że to kolejny napad na jubilera w Gdańsku w ostatnim czasie. 

Złodzieje ukradli kosztowności ze sklepu jubilerskiego znajdującego się w galerii handlowej 21 grudnia 2020 roku. 

Wtedy sprawcy staranowali główne wejście samochodem.