W wieku 51 lat zmarł Łukasz Lipiński, wicenaczelny "Polityki" oraz szef serwisu internetowego tygodnika. "Dziennikarz, wnikliwy redaktor, najlepszy szef. Mąż i tata. Żegnamy go z wielkim żalem i niedowierzaniem. Będzie nam go bardzo brakować" - napisali koledzy z redakcji.

Był związany z "Polityką" od 2013 r.

Łukasz Lipiński był absolwentem wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Przez 15 lat pracował dla "Gazety Wyborczej", gdzie kierował najpierw działem gospodarczym (2001-2006), potem zagranicznym (2006-2008) i krajowym (2008-2012). 

Był współpracownikiem In.Europa i dyrektorem działu analiz Polityka Insight. Z Polityką Insight był związany od kwietnia 2013 r.

"W 2018 r. zmienił pracę, choć nie zmienił adresu - został redaktorem naczelnym Polityka.pl - serwisu internetowego tygodnika 'Polityka'. Poprowadził go do dużych zmian, które były niezbędne w sytuacji, gdy wartościowe dziennikarstwo musiało przestawić się w sieci na model subskrypcyjny" - podaje tygodnik.

"Cytował na wyrywki klasykę ulubionej literatury"

Lipiński pełnił też funkcję zastępcy redaktora naczelnego wydań cyfrowych "Polityki". Komentował wydarzenia mediach, stworzył i prowadził podcast "Temat tygodnia".

"Był wielkim fanem piłki nożnej (kibicował Lechii Gdańsk, pasjami oglądał Premier League) i dobrej muzyki: rockowej, punkowej, alternatywnej, polskiej i światowej. Bywał na każdym ważnym koncercie, a od ponad roku starał się zobaczyć ulubionych muzyków i cenione kapele jeszcze częściej. Oczytany, cytował na wyrywki klasykę ulubionej literatury. Zawsze zorientowany w tym, co dzieje się w polityce, ale i w świecie kultury" - czytamy na stronie Polityka.pl.

"Żył na 100 proc., tak chciał"

"Chorobie nie poddawał się właściwie nigdy: podróżował, spotykał się, pracował, planował. Żył na 100 proc., tak chciał - tylko kiwał głową, gdy ktoś mówił mu: »zwolnij, odpocznij«. Mąż i tata. Dobry i mądry Człowiek. Nie możemy się pogodzić z odejściem Łukasza. Myślami jesteśmy z jego najbliższymi" - napisała redakcja "Polityki" na stronie tygodnika.