Nie taki początek wakacji sobie wymarzyliśmy - niemal w całym kraju pada. Odpoczynek nad wodą praktycznie nie wchodzi więc w grę, a jeśli chcemy popływać - pozostają nam pływalnie kryte. Pod warunkiem, że są otawrte.

Jak donosi reporter RMF FM Piotr Glinkowski, większość krytych basenów na Śląsku albo jest w remoncie, albo remont ruszy lada dzień. Pozostają więc prywatne aquaparki. Są nieco droższe od zwykłych basenów, ale w cenie oferują zjeżdżalnie, gejzery, masaż wodny i pewność, że w czasie wakacji nie przeczytamy kartki: Nieczynne z powodu remontu. Posłuchaj relacji naszego reportera:

Na podobne przeszkody napotykają również poznaniacy. Posłuchaj relacji Piotra Świątkowskiego:

Znacznie lepiej jest w Krakowie - tam działają wszystkie kryte baseny, choć z pewnymi ograniczeniami. Posłuchaj relacji Macieja Grzyba:

Z kolei maluchy z Lublina mogą odwiedzić park wodny nad brzegiem Zalewu Zemborzyckiego. Jego atrakcjom przyjrzał się nasz reporter Krzysztof Kot:

Prawdziwe oblężenie przeżywają natomiast kryte baseny w Warszawie. Jak donosi nasz reporter Mateusz Wróbel, przed wybraniem się na pływalnię warto telefonicznie zapytać o wolny termin. Posłuchaj relacji:

Zatłoczony jest też basen w Toruniu. Od godziny 10 do 15 darmowe godziny kąpieli ma młodzież szkolna. Z uczniami rozmawiał Tomasz Fenske:

Wybierając się do Parku Wodnego w Sopocie należy koniecznie pamiętać o wcześniejszym zrobieniu rezerwacji. Należy także zapomnieć o wyjściu do krytej pływalni sopockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, która już po niedzieli będzie w ogóle nieczynna. Przerwa techniczna będzie też trwała na basenie miejskim w Gdańsku od 1 lipca do połowy sierpnia, a na Karwinach w Gdyni w sierpniu.