„Wstępne szacunki, które prowadziliśmy we własnym zakresie pokazują, że było łącznie ok. 100 tys. osób” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM lider KOD Mateusz Kijowski, pytany przez słuchaczy o to, ile osób demonstrowało w ostatnią sobotę w całym kraju. „W ogóle nie zachęcam do demonstracji. Ja jestem zachęcany do demonstracji” – komentuje. Kijowski dodaje, że manifestacje KOD nie wynikają z przygotowanego planu, tylko są odpowiedzią na to, co się dzieje w sferze publicznej. „Jeżeli coś się wydarzy, to będziemy musieli reagować” – mówi gość RMF FM. Bomba na demonstracji przed Sejmem? „Zazwyczaj takie żarty są kierowane politycznie, ale bardziej jest to pewnie zabawa osoby nieodpowiedzialnej, która sobie pomyślała: a zaszkodzę im, bo nie podoba mi się to, co robią. Nie sądzę, żeby ktokolwiek z poważnych polityków zajmował się takimi zabawami” - opowiada lider KOD.

„Wstępne szacunki, które prowadziliśmy we własnym zakresie pokazują, że było łącznie ok. 100 tys. osób” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM lider KOD Mateusz Kijowski, pytany przez słuchaczy o to, ile osób demonstrowało w ostatnią sobotę w całym kraju. „W ogóle nie zachęcam do demonstracji. Ja jestem zachęcany do demonstracji” – komentuje. Kijowski dodaje, że manifestacje KOD nie wynikają z przygotowanego planu, tylko są odpowiedzią na to, co się dzieje w sferze publicznej. „Jeżeli coś się wydarzy, to będziemy musieli reagować” – mówi gość RMF FM. Bomba na demonstracji przed Sejmem? „Zazwyczaj takie żarty są kierowane politycznie, ale bardziej jest to pewnie zabawa osoby nieodpowiedzialnej, która sobie pomyślała: a zaszkodzę im, bo nie podoba mi się to, co robią. Nie sądzę, żeby ktokolwiek z poważnych polityków zajmował się takimi zabawami”  - opowiada lider KOD.
Według Mateusza Kijowskiego w całym kraju manifestowało ok. 100 tys. osób /Tytus Żmijewski /PAP

Mateusz Kijowski odpowiada również na pytania o: Pawła Kukiza, Tomasza Lisa, PO, inicjatywy PiS i skrócenie kadencji prezydenta i parlamentu.

Tak Mateusz Kijowski odpowiadał na pytania Konrada Piaseckiego w Kontrwywiadzie RMF FM