"Złożyłem rezygnację ze wszystkiego. To samo zrobiła moja żona" - oświadczył twórca Wielkiej Orkiesty Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak. "Ilość pomyj wylanych na mnie i moją rodzinę jest przeogromna" - dodał.

Na swoim wideoblogu Jerzy Owsiak poinformował, że przestaje być członkiem Rady Społecznej przy Rzeczniku Praw Obywatelskich. Zmienia również formułę innych dotychczasowych działań. Może potrzeba, żebym się wyłączył na czas chociażby trwania procesu, żeby nikt nie kombinował i wymyślał, że gdzieś tam zbieram siły, żeby coś zamazać, żeby coś zrobić innego, żeby przygotować się z jakaś inną wielką mocą w sprawie wariata ze Złotoryi? - tłumaczył, nawiązując do procesu, który wytoczy blogerowi posługującemu się pseudonimem MatkaKurka za trzy zamieszczone w internecie, niezwykle krytyczne dla niego teksty.

Jeśli ten człowiek ma taką wizję świata, to jest to naprawdę wizja dla mnie budowania społeczeństwa upodlającego, społeczeństwa, które można upodlić, gdzie można powiedzieć, że jeden jest lepszy od drugiego. A takie standardy były w obozie w Auschwitz, takie standardy wprowadzili naziści, takie standardy wprowadził głęboki komunizm i za Stalina, który segregował ludzi, mówił kto jest kim i kogo należy, być może, zlikwidować. Hieny cmentarne się rozstrzeliwuje, uważa się tych ludzi za szkodników. Czy to miał na myśli blogger MatkaKurka? Że trzeba np. wykonać wyrok na mnie? - pytał wzburzony Owsiak.

Więcej o tej sprawie przeczytacie TUTAJ

(mn)