Karolina Naja, Katarzyna Kołodziejczyk, Anna Puławska i Helena Wiśniewska zdobyły brązowy medal Igrzysk Europejskich w Mińsku w wyścigu kajakowych czwórek na 500 m. To trzeci krążek reprezentacji Polski w Mińsku.

Zwyciężyły Węgierki, które po pasjonującym finiszu wyprzedziły osadę Białorusi. Najlepiej wystartowały Białorusinki, które powoli oddalały się od reszty stawki. Polki płynęły w czołówce, na półmetku zajmowały trzecie miejsce i w pewnym momencie były mocno naciskane przez Niemki.

Ostatecznie odparły ten atak, wyprzedzając rywalki o 0,443 s. Poza ich zasięgiem były reprezentantki gospodarzy i Węgierki. Te ostatnie świetnie finiszowały, sięgając po złoty medal z przewagą 0,128 s.

Godzinę wcześniej Puławska płynęła w finale K1 500 m, plasując się na szóstej pozycji. Zwyciężyła Białorusinka Wołha Chudzenka przed Węgierką Danutą Kozak i Dunką Emmą Jorgensen. W pierwszej serii finałów kajakowych wystąpiły także Sylwia Szczerbińska i Magda Stanny w C2 500 m. Zajęły również szóstą lokatę, z niewielką stratą do czołówki. Triumfowały Węgierki Virag Balla i Kincso Takacs, srebro wywalczyły Białorusinki, a brąz - Rosjanki.

O godz. 13 rozpocznie się druga seria finałów z udziałem czterech polskich osad. W poprzednich dniach złote medale Igrzysk Europejskich zdobyli Łukasz Jaworski i Artur Zakrzewski w skokach synchronicznych na trampolinie oraz na torze kajakowym Tomasz Kaczor w konkurencji C1 1000 m.