Ryszard Sobiesiak wsparł finansowo kampanię samorządową Jarosława Charłampowicza, prawej ręki Grzegorza Schetyny. Samorządowiec Platformy potwierdził ten fakt w rozmowie z reporterką RMF FM Barbarą Zielińską. Sobiesiak wpłacił 10 tysięcy złotych.

Wsparł kampanię Platformy Obywatelskiej, również moją kampanię. Zrobił to w sposób jawny, zgodny z prawem, tak jak to powinno się odbywać - powiedział Sobiesiak. Tymczasem sam Chlebowski, kiedy był odwoływany, w świetle kamer mówił, że od Koska i od Sobiesiaka na konto Platformy Obywatelskiej nie wpłynęła ani złotówka. Na pytanie, czy kłamał, czy po prostu o tym nie wiedział Charłampowicz odpowiedział: Nie wiem. Jeżeli chodzi o pytania do mnie i sprawy ze mną związane, sytuacja wpłaty pana Sobiesiaka była znana od 2007 roku, od momentu tej wpłaty ponieważ zrobił to w sposób całkowicie legalny i przejrzysty. Od momentu wpłaty ta sprawa stała się sprawą publiczną. Jest we wszelkich możliwych sprawozdaniach, więc tutaj jest sprawa oczywista.

Jak dodaje z Sobiesiakiem widział się ostatni raz około pół roku temu, w urzędzie, przy okazji załatwiania swoich spraw.