IMGW wydał rano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla czterech województw. Alertem objęte są: woj. mazowieckie, woj. lubelskie, woj. łódzkie i część województwa wielkopolskiego.

Zgodnie z prognozą IMGW na tych obszarach po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu zamarzać będzie nawierzchnia dróg i chodników. Temperatura może tam sięgać -2 st.C do 4 st.C.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. 

W nocy bardzo intensywnie padał śnieg w woj. śląskim. Najgorzej jest na południu regionu - w Beskidach oraz na północy, na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Na wielu drogach, szczególnie bocznych, zalega śnieg, rozjeżdżone błoto pośniegowe a nawet lód. 

Na Gorącą Linię RMF FM informujecie nas też o bardzo złych warunkach panujących na drogach w woj. warmińsko-mazurskim, na Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.