26-letni Etiopczyk Teshome Etana Gelane został zwycięzcą 31. Maratonu Warszawskiego. Liczącą 42 km 195 m trasę prowadzącą przez centrum miasta oraz Powiśle i Pragę pokonał w czasie 2:12.03. Do wyrównania ubiegłorocznego rekordu trasy zabrakło mu trzynastu sekund. Pozostałe miejsca na podium zajęli Polacy.

Drugi był 33-letni Adam Draczyński (WKS Grunwald Poznań) - 2:12.56, a trzeci 28-letni Mariusz Giżyński (KB Sporting Międzyzdroje) - 2:17.15.

W biegu udział wzięło ponad trzy tysiące osób z około czterdziestu krajów świata. Pierwszego maratonu nigdy nie biegnie się na wynik. Ja bym bardzo chciała przebiec pół, a wszystko ponad to będzie sukcesem - mówiła przed biegiem reporterowi RMF FM Krzysztofowi Zasadzie debiutantka:

Ze względów bezpieczeństwa część stołecznych ulic została zamknięta, a na czas biegu trasę zmieniło ponad 50 linii autobusowych. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwało 700 wolontariuszy oraz liczne służby miejskie i medyczne.