Środa to ostatni dzień akcji RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" skierowanej do ósmoklasistów, którzy przygotowują się do egzaminu. Dziś w gazecie znajdziecie przykładowy arkusz zadań z języka angielskiego. Inny test z tego przedmiotu zamieszczamy poniżej.

W poniedziałek opublikowaliśmy przykładowy arkusz z języka polskiego.Możecie go znaleźć tutaj. 

We wtorek zamieściliśmy arkusz zadań matematycznych. Możecie go znaleźć tutaj. 

Egzamin ósmoklasisty: Najważniejsze informacje


Egzamin ósmoklasisty będzie obejmował trzy przedmioty: język polski, matematykę i język obcy wybrany przez ucznia spośród dwóch, których uczy się w szkole.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty będzie warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Punkty uzyskane przez ucznia z egzaminu będą miały wpływ na przyjęcie go do wybranej szkoły średniej.

W dniach 18-20 grudnia wszystkie zainteresowane szkoły podstawowe będą mogły przeprowadzić próbny egzamin ósmoklasisty. CKE i okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią szkołom arkusze do przeprowadzenia próbnego egzaminu.

Przeprowadzenie próbnego egzaminu ósmoklasisty jest dobrowolne. Uczniowie tych szkół, które nie zdecydują się na zorganizowanie próbnego egzaminu, będą mogli pobrać arkusze ze stron internetowych komisji egzaminacyjnych - centralnej i okręgowych 20 grudnia 2018 r. po godz. 15.

Egzamin ósmoklasisty: Przykładowy arkusz z języka angielskiego

(mn)