Zarzuty dla pijanego 26-latka, który w Kamieniu Pomorskim wjechał w grupę ludzi i zabił 6 osób, bilans strat po sylwestrowej zabawie we Francji i plany Adama Małysza na 36. Rajd Dakar - tak wyglądał czwartek! Zapraszamy do przeglądu najważniejszych wydarzeń w kraju i na świecie.

Wypadek w Kamieniu Pomorskim: Sprawca usłyszał zarzuty

Mateusz S., który wjechał w grupę ludzi w Kamieniu Pomorskim, usłyszał zarzut doprowadzenia do katastrofy w ruchu lądowym. Mężczyzna w momencie wypadku miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Podczas przesłuchania przyznał, że dwa dni przed tragicznym zdarzeniem palił marihuanę. Śledczy podejrzewają jednak, że zażył też amfetaminę. Przeczytaj więcej.

Rząd idzie na wojnę z pijanymi kierowcami: Koniec z wyrokami w zawieszeniu

Koniec z karami w zawieszeniu za spowodowanie po alkoholu wypadku ze skutkiem śmiertelnym - to jedna z rządowych propozycji zaostrzenia przepisów po tragedii w Kamieniu Pomorskim. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat proponowanych zmian.

Są nowe fakty ws. wypadku z pijaną kobietą w ciąży

Pijana ciężarna kobieta, która w sylwestrową noc zginęła w wypadku w Łodzi, sama położyła się na ulicy, żeby kierowca jednego z samochodów nie mógł przejechać. Zeznali tak świadkowie, którzy widzieli awanturę przy ulicy Wojska Polskiego. 31-latka była w grupie agresywnych osób, które zatrzymywały przypadkowe auta. Tu znajdziesz więcej informacji.

Michael Schumacher jechał z niewielką prędkością

Wypadek Michaela Schumachera był pechowy, miał miejsce przy małej prędkości - powiedziała na łamach "Bilda" menedżerka siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 Sabine Kehm. Dziennik ustalił również inne okoliczności wypadku, do którego doszło w niedzielę. Czytaj dalej.

Ponad 1000 aut spalonych na powitanie nowego roku. Rząd… zadowolony

1067 samochodów zostało spalonych w sylwestra i Nowy Rok przez młodzieżowe bandy z imigranckich gett we Francji. Francuski rząd uznał, że to... zadowalający bilans. Czytaj dalej.

Małysz: Polscy skoczkowie staną na podium w czasie igrzysk

Na igrzyskach Polacy staną na podium. Mam w sobie głęboko przekonanie, a raczej się nie mylę w tych różnych prognozach, że "pudło" będzie - mówi Adam Małysz, medalista olimpijski i mistrzostw świata w skokach narciarskich, w rozmowie z reporterem RMF FM Maciejem Pałahickim. Czytaj dalej.

Polska w finale Pucharu Hopmana

Polacy weszli do finału tenisowego Pucharu Hopmana, nieoficjalnych mistrzostw świata drużyn mieszanych w Perth. Agnieszka Radwańska i Grzegorz Panfil wygrali w mikście brakującego do awansu seta w starciu z Australijczykami 2:1. Czytaj więcej.

Obiecujące testy nowej metody walki z rakiem piersi

Są szanse na przełom w terapii wczesnych nowotworów piersi, a nawet na zapobieganie nowotworom u osób, które są nimi genetycznie zagrożone. Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda piszą na łamach czasopisma "Science Translational Medicine" o obiecujących wynikach pierwszych testów metody, która pozwala skorygować nieprawidłowe działanie genów, przyczyniających się do choroby nowotworowej. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Najbogatsi ludzie świata

W światowym rankingu najbogatszych - duże zmiany. Pierwsze miejsce: amerykańskie okienka, drugie: meksykańskie komórki, na trzecim: hiszpańskie ciuchy. Każdy z ultrabogaczy ma dziesiątki miliardów dolarów. Majątek wielu przekracza roczny PKB większości krajów świata. Niemal każdy wydaje też grube pieniądze na cele charytatywne. Tutaj więcej informacji.

"Hobbit" najczęściej kradziony w internecie

"Hobbit. Niezwykła podróż" to film, który w ubiegłym roku był najczęściej ściągany przez internetowych piratów - twierdzi telewizja BBC. Według ekspertów, piraci w Wielkiej Brytanii zagrażają 1,5 mln pracowników, którzy mogą przez nich stracić zatrudnienie. Więcej informacji.