Dokumenty finansowe z danymi osobowymi poniewierały się na dziedzińcu jednej z kamienic przy ulicy Mazowieckiej w Warszawie. Taką informację dostaliśmy od słuchaczy na Gorącą Linię RMF FM.

Nasz dziennikarz, który pojechał na miejsce, w podwórzu jednej z kamienic przy ulicy Mazowieckiej znalazł łącznie kilkaset arkuszy wydruków komputerowych i skanów dokumentów z całą pewnością zawierających dane wrażliwe. Jak policzyła policja, kartek było 812.

Przemoczone częściowo karty, zawierały między innymi skany dowodów osobistych, wypełnione formularze podatkowe osób fizycznych, wydruki historii kredytowych z Biura Informacji Kredytowej, kopie aktów notarialnych, korespondencję bankową, a nawet licencje na prowadzenie działalności gospodarczej. 

Wszystkie dokumenty dotyczyły ostatnich lat, zawierały kilkadziesiąt imion i nazwisk klientów łącznie z ich numerami PESEL i seriami oraz numerami dowodów osobistych.

Setki stron - częściowo przemoczonych i zadeptanych dokumentów - poniewierały się w ruchliwym podwórzu.

Dokumenty z wrażliwymi danymi zostały przekazane wezwanej na miejsce policji, która wyjaśnia, kto i dlaczego je wyrzucił zamiast zniszczyć. 


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


Opracowanie: