Białystok walczył ze skutkami ulew i burz: wiele ulic w mieście znalazło się pod wodą, podtopione zostały domy. Jak podają synoptycy z IMGW, w trakcie nawałnicy w ciągu godziny spadło w mieście 26 litrów deszczu.

Ulewny deszcz towarzyszący burzom zaczął padać w Białymstoku w czwartkowe popołudnie. Zgodnie z prognozami - jak podali na Twitterze synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - "w ciągu godziny spadło na Białystok 26 litrów deszczu, w tym: 9,1 litra w ciągu zaledwie 10 minut".

Do godziny 19:30 strażacy dostali kilkadziesiąt zgłoszeń o zalanych ulicach, piwnicach i garażach czy lokalach usługowych.

Zaapelowali, by nie wyjeżdżać na ulice.

W czasie ulewy nieprzejezdne było skrzyżowanie ulic Branickiego i Miłosza w Białymstoku. Dużo wody było też na ulicy Piastowskiej i Orzeszkowej. Na szczęście szybko zareagowali policjanci, którzy wstrzymali tam ruch. 

Mieszkańcy Białegostoku publikowali w mediach społecznościowych filmiki i zdjęcia z zalanych ulic.

To m.in. Plażowa, niedaleko zalewu: tam jedyną opcją przejazdu był przejazd po chodniku.

Na Jurowieckiej - jak wynika z publikowanych przez internautów zdjęć - woda sięgała podwozi samochodów.

Na nagraniu z okolic ulic Branickiego, Piastowskiej i Miłosza widać, jak woda zakrywa całą jezdnię, zaś na podtopionym trawniku stoi uwięzione auto.

Mieszkańcy pokazywali samochody przedzierające się powoli przez zalane ulice, na jednym ze zdjęć widać, że woda wdarła się do miejskiego autobusu.

Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego, podał we wpisie na Twitterze, że w czasie burzy piorun uderzył w budynek nr 5 Białostockiego Centrum Onkologii, powodując "niewielkie szkody na korytarzu Oddziału Radioterapii".

"Nikt z pacjentów ani personelu medycznego nie ucierpiał" - podkreślił marszałek.

Burze przeszły też przez wschodnią część woj. warmińsko-mazurskiego i część Suwalszczyzny. 

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.