Dwie osoby zginęły, a dwie są ranne w wyniku karambolu z udziałem ośmiu pojazdów na drodze krajowej nr 8 w Magnicach na Dolnym Śląsku. Trasa przez kilka godzin była zablokowana.

Po godz. 17 na drodze krajowej nr 8 między Wrocławiem a Łagiewnikami doszło do zderzenia dwóch busów, pięciu samochodów osobowych i ciężarówki - poinformował dyżurny dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Łącznie pojazdami podróżowało czternaście osób. Dwie osoby zostały poszkodowane. Jest to kierowca tira i kierowca jednego z busów. Mamy też dwie ofiary śmiertelne. Są to kierowca i pasażer drugiego busa - poinformował RMF FM Daniel Mucha z dolnośląskiej straży pożarnej. 

Ranni są w stanie dobrym. Zabrano ich jednak do szpitala na diagnostykę. 

Porozrzucane części pojazdów

Droga była zablokowana w obu kierunkach przez kilka godzin. Na miejscu pracowały służby, w tym prokurator.

To jest miejsce newralgiczne, wiecznie zakorkowane. Był tu duży korek. Elementy i części karoserii pojazdów, które uczestniczyły w wypadku, porozrzucane były w promieniu około 50 metrów. W przydrożnym rowie leżał na boku tir. Z jednej strony leżał bus, w który zginęły dwie osoby - tak miejsce zdarzenia opisywał Daniel Mucha z dolnośląskiej straży pożarnej. 

Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną karambolu. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.