Trzy zarzuty usłyszał 18-latek zatrzymany po czwartkowej bójce w Stargardzie. Mężczyźnie grozi dożywotnie więzienie.

Trzy zarzuty usłyszał 18-latek zatrzymany po czwartkowej bójce w Stargardzie. Mężczyźnie grozi dożywotnie więzienie.
Zdj. ilustracyjne /Archiwum RMF FM

Osiemnastolatek został przesłuchany w charakterze podejrzanego, usłyszał trzy zarzuty, w tym dwa związane z usiłowaniem zabójstwa w zamiarze ewentualnym - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. Trzeci zarzut dotyczy bezprawnego wpływania na świadka - dodała. 

Mężczyzna złożył wyjaśnienia. Śledczy nie ujawniają ich treści. Prokurator skieruje do sądu w Stargardzie wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. 

Atak w okolicy galerii Starówka


W czwartek późnym wieczorem w okolicy galerii Starówka w Stargardzie pobici zostali dwaj mężczyźni - 25-latek i 26-latek. Obaj trafili do szpitala. W sobotę zatrzymano dwie z trzech osób podejrzewanych o napaść osób - 15- i 17-latka.

Siedemnastolatek usłyszał zarzut pobicia. Sąd zdecydował, że będzie miał dozór policyjny. Piętnastolatek został zwolniony -  jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Trzeciego z napastników, 18-latka, policjanci zatrzymali w poniedziałek. Jak ustalili śledczy, ugodził dwóch mężczyzn nożem. Grozi mu nawet dożywotnie więzienie. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.