Około 10 tysięcy odbiorców w północnej Polsce nie ma prądu. Najwięcej awarii jest w rejonie od Koszalina po Starogard Gdański. Wszystko przez opady mokrego śniegu. Sygnał w tej sprawie dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Późnym popołudniem problemy z zasilaniem mieli mieszkańcy w 27 gminach na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim. Z informacji podanych na stronach spółki Energa wynikało, że kłopoty dotyczyły 14 gmin Oddziału w Koszalinie i 13 gmin Oddziału w Gdańsku.

Pierwsze awarie udało się już usunąć, ale w wielu miejscach prace energetyków wciąż trwają, a gdzieniegdzie nie zlokalizowano jeszcze miejsca awarii.

Około godziny 22 prąd powinien wrócić w gminach: Biesiekierz, Malechowo, Darłowo, Polanów, Sianów, Dziemiany i Karsin. Nieco dłużej na zasilanie będą musieli poczekać mieszkańcy gmin: Skórcz, Osiek, Lubichowo, Morzeszczyn, Smętowo Graniczne, Kaliska, Zblewo, Czarna Woda, Starogard Gdański, Stara Kiszewa i Kościerzyna.

Energetycy nie wykluczają, że w niektórych miejscach prąd wróci dopiero w piątek.

Wieczorem awarie pojawiły się również w okolicach Nowego Miasta Lubawskiego w Warmińsko-Mazurskiem i Rypina w Kujawsko-Pomorskiem. W tych rejonach energetycy na razie nie są w stanie podać przybliżonego czasu przywrócenia zasilania. 

Kłopoty są również na Mazowszu - w okolicach Nasielska i Nowego Miasta oraz w gminach Świercze i Joniec. Tam jednak - jak podaje Energa - awarie powinny zostać usunięte przed północą.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.