Ekipy poszukiwawcze odnalazły ciało w górach Oregonu - podają amerykańskie media. Z ich relacji wynika, że może to być poszukiwany polski żołnierz i fotograf chor. Sebastiana Kinasiewicza. Żołnierz zaginął w niedzielę w górach w amerykańskim stanie Oregon. W USA brał udział w specjalistycznym szkoleniu - poinformowało wcześniej Dowództwo Wojsk Specjalnych.

Jak mówił sierżant Pete Hughes z biura szeryfa hrabstwa Hood River, ciało dostrzeżono z powietrza. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna spadł w trakcie schodzenia ze szczytu Mount Hood.

Hughes poinformował wcześniej, że zaginięcie 32-letniego Kinasiewicza zgłoszono w poniedziałek i od razu rozpoczęły się poszukiwania. W niedzielę Polak nie wrócił z wyprawy na Mount Hood (ok. 3350 m). 

32-latek służył ostatnio w jednostce wojskowej Nil, która zajmuje się wsparciem dowodzenia i zabezpieczenia Wojsk Specjalnych.

Do maja był fotoreporterem zespołu Combat Camera w Dowództwie Operacyjnym Sił Zbrojnych. Żołnierze, którzy tam służą, słyną z tego, że filmują i fotografują akcje polskich żołnierzy służących na misjach zagranicznych.