Firma mężczyzny podejrzanego w "aferze blacharskiej" dalej świadczy usługi dla małopolskiej policji - dowiedział się RMF FM. Dwa lata temu firma Jarosława Z. wygrała przetarg na holowanie samochodów zabezpieczonych przez policję. W lutym RMF FM ujawnił korupcyjne powiązania Jarosława Z. i krakowskich funkcjonariuszy.

W zamian za łapówki firma Jarosława Z. otrzymywała informacje o wypadkach i kolizjach. W tej sprawie aresztowano już kilkanaście osób.

Jarosław Z. jest za kratkami, ale to nie przeszkadza mu robić legalnych interesów z policją. Sprawę badają prawnicy Komendy Wojewódzkiej w Krakowie. Z inspektorem Dariuszem Nowakiem rozmawiał reporter RMF FM Marek Balawajder:

Na początku lutego RMF FM ujawnił, że krakowscy policjanci współpracowali z trzema firmami, zajmującymi się holowaniem aut. Do tej pory zatrzymano już kilkudziesięciu policjantów.

Po naszych informacjach o krakowskiej aferze, do śledczych zaczęły się zgłaszać osoby, które miały informacje o podobnych układach w innych regionach. Do akcji ruszyły Biura Spraw Wewnętrznych w Łodzi i Warszawie.

„Aferę blacharską” bada specjalna grupa w Komendzie Głównej Policji. W śledztwo zostali włączeni także policjanci we wszystkich województwach.