28 osób zostało zatrzymanych przez policję w związku z zajściami podczas wczorajszego meczu ekstraklasy. Mecz Śląsk Wrocław - Legia Warszawa przy stanie 0:1 został przerwany z powodu odpalania fajerwerków przez miejscowych kibiców.

Po odpaleniu rac i fajerwerków na stadionie we Wrocławiu piłkarze po 10 minutach oczekiwania zeszli do szatni, ale po chwili sędzia postanowił wznowić grę.

Policja zatrzymała 28 osób, które podejrzane są o posiadanie środków pirotechnicznych oraz narkotyków.  Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 17 do 47 lat. Pseudokibice odpowiedzą m.in. za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Większość z zatrzymanych została już przesłuchana. Dalsze decyzje w sprawie 28 podejrzewanych o naruszenie prawa mężczyzn, podejmie teraz sąd.

Mecz we Wrocławiu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na trybunach zasiadło ponad 30 tysięcy kibiców. Spotkanie zakończyło się wygraną Legii 3:0 (Paweł Wszołek 13', Jose Kante 73', Luquinhas 83').