RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dymisja w kierownictwie MSZ. "Brak satysfakcjonującej współpracy"

Opracowanie: Publikacja: Piątek, 1 września (17:10) Aktualizacja: Czwartek, 21 września (15:00)

Premier Mateusz Morawiecki odwołał Piotra Wawrzyka z funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Powodem był "brak satysfakcjonującej współpracy" - przekazał w piątek polski resort dyplomacji.

Do kompetencji Piotra Wawrzyka należały sprawy prawne, prawno-traktatowe, konsularne i parlamentarne. Zajmował się także kwestiami polonii oraz dyplomacji publicznej i kulturalnej.

Funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych pełnił od 2019 roku.

Wcześniej w latach 2018-2019 był podsekretarzem stanu w MSZ. W 2019 roku wstąpił również do Prawa i Sprawiedliwości.

Piotr Wawrzyk jest politologiem, prawnikiem, publicystą i nauczycielem akademickim w Instytucie Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego.



Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: