Polska reprezentacja w siatkówce mężczyzn zdobyła srebrny medal Pucharu Świata. Tym samym przypieczętowała pełen sukcesów reprezentacyjny sezon 2019. Sławomir Nitras w Popołudniowej rozmowie w RMF FM wyjaśnił, dlaczego zadał Elżbiecie Witek pytanie o rezygnację prezesa NIK. Jak ustalili reporterzy RMF FM, jeszcze w tym tygodniu CBA powinno wydać opinię na temat oświadczenia majątkowego Mariana Banasia, od której zależeć będą dalsze losy prezesa NIK. Oficjalne wyniki wyborów nie zakończyły walki o większość w Senacie - wszystko w rękach senatorów PSL. O tym i innych najważniejszych wydarzeniach wtorku dowiesz się z naszego podsumowania dnia.

Jeszcze w tym tygodniu opinia CBA o oświadczeniu majątkowym Banasia

Jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM, jeszcze w tym tygodniu powinna być gotowa opinia CBA na temat oświadczenia majątkowego prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. To od niej mają zależeć dalsze losy urzędnika. Równocześnie posłowie Koalicji Obywatelskiej pytają marszałek Sejmu, czy na jej biurko wpłynęła rezygnacja prezesa NIK.

Sławomir Nitras: Zadałem pytanie. Nie ogłaszałem, że Marian Banaś złożył rezygnację

"Zadałem pytanie. Nie ogłaszałem, że Marian Banaś (prezes NIK - przyp.red) złożył rezygnację" - twierdzi gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM Sławomir Nitras. Jak podkreślił: uważam, że źródło z którego miałem informacje jest wiarygodne. "Wierzę w to źródło - tłumaczył.

Informacje (o Banasiu- przyp.red) miałem z tego samego źródła, co informacje o lotach marszałka Kuchcińskiego - zapewnił.

"Musiałem czekać z dłonią zawieszoną w powietrzu". Sędzia SN skarży się na "poniżające" zachowania

Sędzia nowo-powstałej Izby Kontroli SN Antoni Bojańczyk skierował skargę do prezes tego sądu w związku z "poniżającymi i wykluczającymi" zachowaniami części tzw. "starych " sędziów - poinformowała we wtorek Polska Agencja Prasowa. Bojańczyk poczuł się dotknięty m.in. "ociąganiem się z podaniem mu dłoni na powitanie". 

Polscy siatkarze ze srebrnym medalem Pucharu Świata

Reprezentacja Polski zakończyła udział w Pucharze Świata zwycięstwem nad reprezentacją Iranu 3:0. Polacy tym samym zapewnili sobie drugie miejsce w tym turnieju. To czwarty medal zdobyty za kadencji Vitala Heynena, a trzeci w tym sezonie reprezentacyjnym.

Karczewski marszałkiem Senatu na drugą kadencję?

Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza zrezygnować z wystawienia własnego kandydata na marszałka Senatu, mimo, że w tej izbie nie ma większości. PiS będzie forsować kandydaturę marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego na to stanowisko także w nowej kadencji.

Staroń: Jestem senatorem niezależnym. Będę rozmawiała ze wszystkimi

"Jestem senatorem niezależnym. Będę rozmawiała ze wszystkimi" - mówi RMF FM senator Lidia Staroń. Po niedzielnych wyborach parlamentarnych większość Sejmu zdobyło PiS, jednak Senat jest mocno podzielony. Opozycja będzie mieć w nowym senacie 51 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość 48. Ostatni fotel senatora zajmie właśnie Lidia Staroń, która startowała z własnego komitetu.

PiS będzie kusił senatorów PSL. Kosiniak-Kamysz: To sprawdzeni ludzie

"To sprawdzeni ludzie" - tak o nowo wybranych senatorach Polskiego Stronnictwa Ludowego mówi Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezes ludowców nie obawia się, że senatorowie związani z jego partią mogliby zostać przeciągnięci na stronę Prawa i Sprawiedliwości w izbie wyższej, co pozwoliłoby odbić Senat z rąk opozycji.

Pożar w obozie dla imigrantów: Setki osób bez dachu nad głową

Pożar wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek w przeludnionym obozie dla imigrantów na greckiej wyspie Samos. Spłonęło kilka namiotów i kontenerów, kilkaset osób zostało bez dachu nad głową. Na wyspę skierowano dodatkowe siły policyjne.

Policjant postrzelony podczas ćwiczeń antyterrorystów

37-letni policjant został ranny podczas ćwiczeń funkcjonariuszy jednostek antyterrorystycznych z Opola i Katowic. Rannego przetransportował do szpitala śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.