W strefie zdemilitaryzowanej między Koreą Północną i Południową Donald Trump spotkał się z Kim Dzong Unem. Republikanin jest pierwszym urzędującym prezydentem USA, który przekroczył granicę północnej części półwyspu koreańskiego. Ponadto Robert Biedroń, lider partii Wiosna poinformował, że władze jego ugrupowania upoważniły go do rozmów z Koalicją Europejską o wspólnym starcie w wyborach parlamentarnych. Co jeszcze działo się w ten weekend? Przeczytajcie nasze podsumowanie!

Donald Trump spotkał się z Kim Dzong Unem

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump i przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un spotkali się w strefie zdemilitaryzowanej na granicy pomiędzy Koreami. Trump jako pierwszy urzędujący prezydent USA przekroczył granicę z Koreą Płn.

Biedroń będzie rozmawiał z Koalicją Europejską o wspólnym starcie w wyborach

Władze Wiosny upoważniły lidera partii Roberta Biedronia do rozmów z Koalicją Europejską o wspólnym starcie w wyborach parlamentarnych - poinformował w sobotę Biedroń. Wiosna nadal rozpatruje możliwość samodzielnego startu w wyborach albo udziału w koalicji ugrupowań lewicowych.

Kapitan statku z migrantami aresztowana po zawinięciu na Lampedusę

Kapitan statku organizacji pozarządowej Sea Watch 3 z 40 migrantami, który w nocy z piątku na sobotę wpłynął do portu na Lampedusie, po dniach próby sił z władzami Włoch i nie mając ich zgody, została aresztowana - podały media. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Śmierć dziennikarza. Jedna osoba zatrzymana

W wieku 49 lat zmarł dziennikarz Radia Gdańsk Paweł Luciński. Jego ciało znaleziono w mieszkaniu w dzielnicy Żabianka. W związku z tą sprawą zatrzymano 34-letnią kobietę.

Zabójstwo 23-latki w Lubaniu

Tragedia w Lubaniu w województwie dolnośląskim. Nie żyje 23-letnia kobieta, matka 4-tygodniowego dziecka. Zginęła od ciosów zadanym ostrym narzędziem. Policja zatrzymała w tej sprawie jedną osobę.

Polacy z kompletem zwycięstw awansują do Final Six Ligi Narodów!

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn awansowała do turnieju finałowego Ligi Narodów, który zostanie rozegrany w Chicago. Podopieczni Vitala Heynena w ostatnim turnieju interkontynentalnym w Lipsku pokonali: Japonię (3:1), Niemcy (3:1) i Portugalię (3:0).

Aleksiej Łukjaniuk triumfuje w 76. Rajdzie Polski

Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk wygrał 76. Rajd Polski. Był najszybszy na 11 z 15 odcinków specjalnych. Na podium znaleźli się także Fin Jari Huttunen i Łukasz Habaj, który triumfował w rywalizacji w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Liderem mistrzostwa naszego kraju pozostał czwarty w cyklu RSMP Mikołaj Marczyk.

Fakty znad wody. Odwiedziliśmy rzekę San i Jezioro Solińskie

W naszym cyklu "Fakty znad wody" poznawaliśmy uroki Jeziora Solińskiego oraz spływu pontonowego Sanem. Odwiedziliśmy też przepiękny skansen - Muzeum Budownictwa Ludowego.