W wieku 49 lat zmarł dziennikarz Radia Gdańsk Paweł Luciński. Jego ciało znaleziono w mieszkaniu w dzielnicy Żabianka. W związku z tą sprawą zatrzymano 34-letnią kobietę.

W sobotę ok. godz. 19.15 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na Żabiance znaleziono zwłoki 49-letniego mężczyzny. Na miejsce udała się ekipa śledcza oraz prokurator - poinformowała asp. Karina Kamińska z komendy miejskiej policji w Gdańsku. Przed godz. 23 policjanci zatrzymali 34-letnią kobietę. Sprawa jest prowadzona w kierunku zabójstwa - dodała. Policja nie ujawnia innych szczegółów sprawy.

Na tym etapie postępowania nie jest wykluczona żadna z wersji zdarzenia, w tym także zabójstwo. Wykonane zostały oględziny zwłok z udziałem biegłego. Kluczowe w tej sprawie będą wyniki sekcji zwłok, do której dojdzie w niedzielę lub w poniedziałek rano. Od wyników sekcji uzależniony będzie dalszy bieg i kierunek dochodzenia - powiedział zastępca rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Mariusz Duszyński.

Pierwsze oględziny zwłok na miejscu zdarzenia wykazały ranę na plecach zmarłego. Nie wiemy, jednak czy była to rana śmiertelna - wyjaśnił prokurator. Jak dodał, zatrzymana przez policję 34-latka miała "partnerskie relacje z denatem".

"Był skarbnicą wiedzy muzycznej"


Śmierć Pawła Lucińskiego potwierdziło Radio Gdańsk. Był on związany rozgłośnią od 1997 roku.

"Znany był przede wszystkim z audycji Muzyczna Strefa Radia Gdańsk, w której prezentował wybrane przez siebie utwory. Był skarbnicą wiedzy muzycznej. Na przestrzeni lat relacjonował najważniejsze wydarzenia muzyczne oraz przeprowadzał wywiady z wybitnymi artystami. Był wielkim fanem U2 i The Beatles" - czytamy na stronie internetowej Radia Gdańsk.