Głównym tematem wtorku była ujawniona przez Onet afera wokół wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka. Polityk ostatecznie podał się do dymisji, ale jednocześnie zapowiedział walkę o swoje dobre imię w sądzie. Za nami kolejna doba poszukiwań producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka, który wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno. Cały czas trwa też akcja poszukiwań grotołazów w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach.

Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak podał się do dymisji

W poczuciu odpowiedzialności za powodzenie reform, którym poświęciłem cztery lata ciężkiej pracy, składam na ręce ministra sprawiedliwości rezygnację z urzędu podsekretarza stanu - poinformował wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. Wczoraj portal Onet ujawnił, że Piebiak organizował akcję nękania sędziów, którzy sprzeciwiali się zmianom w sądownictwie.

Piebiak zapewnił przy tym, że będzie z determinacją bronić swojego dobrego imienia, na które "pracował całe życie". Wnoszę do sądu pozew przeciwko redakcji Onet, która rozpowszechnia pomówienia na mój temat oparte na relacjach niewiarygodnej osoby - oświadczył Piebiak.

Markiewicz o Piebiaku: Nie spodziewałem się, że można tak nisko upaść

"Nie będę hejtem, odpowiadał na hejt" - mówi w rozmowie z reporterem RMF FM sędzia Krystian Markiewicz. To jego reakcja na ujawnienie sprawy wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka, który ma stać za zorganizowanym hejtem i dyskredytowaniem sędziów krytykujących zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Szef stowarzyszenia "Iustitia" rozważa ewentualne podjęcie kroków prawnych, ale ostatecznej decyzji jeszcze nie podjął.

Kolejny dzień poszukiwań Piotra Woźniaka-Staraka

Wtorek to kolejny dzień poszukiwań producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka. Mężczyzna w niedzielę nad ranem wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno, koło Giżycka w woj. warmińsko-mazurskim.


Więzień, który przebywał z Kosteckim w celi, dokonał samookaleczenia

Mariusz G., który w chwili śmierci Dawida Kosteckiego przebywał z nim w celu w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce, dokonał samookaleczenia - poinformowała rzecznik prasowa dyrektora generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska. Jak dodała nie była to próba samobójcza.

Do samookaleczenia miało dojść w ostatnią sobotę. Z informacji jakie przekazała rzecznik prasowa dyrektora generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska wynika, że Mariusz G. celowo skaleczył się w przedramię. Chwilę po tym incydencie udzielono mu pomocy medycznej. Krakowska podkreśla, że nie była to próba samobójcza. Mariusz G. przebywał w jednej celi z Dawidem Kosteckim w dniu, w którym Kostecki popełnił samobójstwo.

Akcja w Jaskini Wielka Śnieżna. Kolejna doba poszukiwań grotołazów

We wtorek wieczorem rozpoczęła się kolejna doba akcji poszukiwania dwóch grotołazów, zaginionych w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach. Na dół zeszło 8 ratowników. Ostatni kontakt z grotołazami, którym woda odcięła wyjście z jaskini był w sobotę nad ranem.

Teraz głównym zadaniem ratowników jest powiększanie za pomocą ładunków pirotechnicznych szczeliny, w której przypuszczalnie znajdują się poszukiwani.

Premier Włoch zapowiedział złożenie dymisji

Premier Włoch Giuseppe Conte zapowiedział złożenie dymisji na ręce prezydenta. Rząd Contego pracował 14 miesięcy.

Znamy tytuł nowego filmu o Bondzie

Gratka dla fanów Jamesa Bonda. Już wiadomo, że 25. film z serii o przygodach agenta 007 będzie nosił tytuł "No Time to Die" ("Nie ma czasu na śmierć"). Głównego bohatera zagra ponownie Daniel Craig.