Coraz więcej ludzi ma Internet w domu, korzystają z dostępu do sieci w pracy lub w szkole. Czy kawiarenkom internetowym grozi wymarcie? Wszystko wskazuje na to, że nie, bo właściciele lokali nie narzekają na brak klientów.
Właściciele kawiarenek zgodnie twierdzą jednak, że nie boją się całkowitego zamknięcia lokali. Zawsze znajdzie się ktoś, kto w danej chwili będzie musiał pilnie skorzystać z dostępu do sieci. Wtedy właśnie z pomocą przychodzą kawiarenki.