Zatrzymania wokół PKN Orlen. Agenci CBA zatrzymali dzisiaj trzy osoby z dawnego kierownictwa naftowego giganta: byłego prezesa zarządu Jacka Krawca i dwóch byłych dyrektorów wykonawczych ds. marketingu. Jak ustalił nieoficjalnie dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada, chodzi o niegospodarność na kwotę kilku milionów złotych.

Zatrzymań Centralne Biuro Antykorupcyjne dokonało na polecenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Działania te to efekt wielowątkowego śledztwa dotyczącego przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu i przestępstw karno-skarbowych. Rozpoczęła je kontrola umów na usługi zlecane przez Orlen zewnętrznym podmiotom: audyt ten CBA przeprowadziło w 2017 roku.

Przed południem agenci CBA rozpoczęli przeszukania w mieszkaniach Krawca i byłych dyrektorów.

Po godz. 13 Jacek Krawiec trafił do Prokuratury Regionalnej w Łodzi. Dwóch kolejnych zatrzymanych ma zostać dowiezionych do tej prokuratury jeszcze dziś.

Zatrzymani mają usłyszeć zarzuty niegospodarności na kwotę prawie 3 i pół miliona złotych. Jak się nieoficjalnie dowiedział reporter RMF FM, chodzi o nieprawidłowości w zleceniu zewnętrznej firmie sprzedaży biletów podczas jednej z imprez masowych organizowanych przez koncern naftowy na Stadionie Narodowym w Warszawie. 


Jacek Krawiec: 7 lat na czele Orlenu. Stanowisko stracił po wyborczym zwycięstwie PiS

Na czele Polskiego Koncernu Naftowego Orlen Jacek Krawiec stanął we wrześniu 2008 roku. Z funkcji prezesa zarządu i dyrektora generalnego odwołany został po ostatnich wyborach parlamentarnych, w których triumfowało Prawo i Sprawiedliwość - w grudniu 2015 roku.