Julia Kamińska i Filip Bobek odebrali statuetki Telekamer "Tele Tygodnia" 2010 dla najlepszych aktorów. Najchętniej oglądanym teleturniejem jest "Jaka to melodia", który prowadzi Robert Janowski, a najpopularniejszym serialem zagranicznym "Dr House". Specjalną złotą Telekamerę otrzymał Szymon Majewski. Gala rozdania Telekamer odbyła się już po raz 13.

Na początku gali poznaliśmy laureatkę nagrody w kategorii "Osobowiść - informacje i publicystyka". Została nią Anita Werner. Dziennikarka nie kryła wzruszenia. To dla mnie najcenniejsza nagroda, bo to znaczy, że widzowie chcą mnie oglądać - powiedziała laureatka.

Najlepszą prezenterką pogody, zdaniem widzów, została Dorota Gardias, która pokonała nawet Tomasza Zubilewicza czy Jarosława Kreta. "Pogodynka" telewizji TVN swój sukces zawdzięczała przede wszystkim pracy synoptyków.

Kanał sportowy, który najbardziej przypadł do gustu telewidzom to "Eurosport". Nagrodę wręczyła stacji Otylia Jędrzejczak. To kanał tworzony przez prawdziwych pasjonatów. Dziękuję sportowcom, bo to właśnie dzięki ich wysiłkowi, dzięki nim możemy przeżywać ogromne emocje - powiedział Krzysztof Świergiel z Eurosportu.

Telekamerę dla najlepszego komentatora sportowego odebrał Maciej Kurzajewski. Wszyscy wiedzą, że najlepszymi polskimi komentatorami są Włodzimierz Szaranowicz i Dariusz Szpakowski i ta nagroda nic w tym fakcie nie zmienia - powiedział Kurzajewski, tryiumfując w plebiscycie już po raz drugi.

Kolejna statuetka dla najlepszego kanału popularnonaukowego i kulturalnego powędrowała do National Geographic. Najpopularniejszym kanałem dziecięcym okazał się Disney Channel.

Najchętniej oglądanym teleturniejem wśród Polaków jest program "Jaka to melodia?". Ale fajnie, mówię Wam - powiedział prowadzący Robert Janowski, dodając, że program realizuje "mnóstwo fantastycznych ludzi".

Statuetkę w kategorii "program rozrywkowy" wręczył Marcin Daniec. Najbardziej rozrywkową propozycją telewizyjną okazał się program Mam talent!. Program zdeklasował konkurencję otrzymując prawie 250 tys. głosów. To ponad dwukrotnie więcej od programu "Kocham Cię, Polsko!" czy programu Kuby Wojewódzkiego.

Najchętniej oglądanym kanałem filmowym okazał się HBO. Statuetka Telekamery w kategorii "kanał informacyjny i biznesowy" powędrowała do TVN24.

Specjalną statuetkę "Złotej Telekamery" otrzymał na gali Szymon Majewski. Bardzo dziękuję, to jest mój osobisty operator - powiedział ze sceny Majewski, któremu towarzyszył producent "Szymon Majewski Show" Rinke Rooyens. Nasi widzowie tego nie zobaczą, więc my im to pokażemy jutro u nas w stacji - dodał Majewski, uzasadniając obecność Rooyensa.

Good evening ladies and gentelmen - w ten sposób zaczął swoje wystąpienie Paweł Wawrzecki, który zaprezentował laureata w nowej kategorii "serial zagraniczny". Nagrodę w tej kategorii dostał serial Dr House. Statuetkę odebrali przedstawiciele TVP2, stacji, która jako pierwsza w Polsce wyemitowała serial. Najlepiej zaadaptowanym serialem zagranicznym okazała się BrzydUla. Statuetkę w tej kategorii wręczyła Agnieszka Dygant.

Telekamerę dla najlepszego polskiego serialu odebrała Ilona Łepkowska, scenarzystka Barw szczęścia. Serial wyprzedził takie pozycje jak "39 i pół" czy "Ranczo". Łepkowska dodała, że żałuje, że gala nie jest transmitowana w TVP, ale zauważyła też dobrą stronę tej sytuacji. Widzowie TVP nie muszą rezygnować z seansu "Barw szczęścia" w poniedziałkowy wieczór - powiedziała Łepkowska.

Nagrodę w kategorii "Muzyka" wręczyła Doda oraz dziennikarz RMF FM Darek Maciborek. Statuetka znalazła się w rękach Andrzeja Piasecznego. Piasek zażartował, że reprezentuje "porę relaksu". Relaksowaliście się w toaletach i przy barach, kiedy my występowaliśmy - powiedział publiczności, nawiązując do pustych krzeseł na sali, kiedy nominowani artyści występowali na scenie.

Statuetki dla najlepszych aktorów otrzymali odwtórcy głównych ról w serialu "BrzydUla": Julia Kamińska i Filip Bobek. Zdaję sobie sprawę, że ta nagroda trafiła do mnie bardzo szybko - powiedział Bobek. Rola w "BrzydUli" była dla niego pierwszym poważnym aktorskim wyzwaniem.

W tym roku zwiększona została liczba kategorii, w których przyznawane są nagrody. Poza ulubionym serialem, aktorem czy aktorką widzowie wybrali najlepszy kanał tematyczny czy najlepszą adaptację serialu zagranicznego. Nagrody odebrali też: najpopularniejszy komentator sportowy, publicysta, a także prezenter pogody. Uroczystość prowadzili Katarzyna Pakosińska i Robert Gonera.

Lista nagrodzonych w plebiscycie Telekamery "Tele Tygodnia" 2010:

OSOBOWOŚĆ - INFORMACJE I PUBLICYSTYKA

Anita Werner

PREZENTER POGODY

Dorota Gardias

KANAŁ SPORTOWY

Eurosport

KOMENTATOR SPORTOWY

Maciej Kurzajewski

KANAŁ POPULARNONAUKOWY

National Geographic

KANAŁ DZIECIĘCY

Disney Channel

TELETURNIEJ

Jaka to melodia?

PROGRAM ROZRYWKOWY

Mam talent!

KANAŁ INFORMACYJNY I BIZNESOWY

TVN 24

SERIAL ZAGRANICZNY

"Dr House"

ADAPTACJA SERIALU ZAGRANICZNEGO

"BrzydUla"

SERIAL POLSKI ORYGINALNY

"Barwy szczęścia"

MUZYKA

Andrzej Piaseczny

AKTORKA

Julia Kamińska

AKTOR

Filip Bobek

Plebiscyt "Tele Tygodnia" na najpopularniejsze osobowości i programy telewizyjne trwał do 31 grudnia. Na ulubione gwiazdy można było głosować przez Internet, za pomocą SMS-ów oraz na kartkach załączanych do "Tele Tygodnia".