20 osób podejrzanych o udział i współudział w zamachach z 11 marca przebywa już w madryckich więzieniach. Na wolności pozostaje jednak osoba kierująca całą akcją. Za terrorystą wydano już międzynarodowy list gończy.

Choć policja zna dane terrorysty, to trzyma je w tajemnicy. Wiadomo tylko, że za przywódcą grupy wysłano już międzynarodowy list gończy. Mężczyzna bowiem najprawdopodobniej opuścił już Hiszpanię.

Dodajmy, że wśród aresztowanych jest co najmniej 4 Marokańczyków, którzy wg policji brali bezpośredni udział w masakrze. Za kratkami znajduje się również terrorysta, który skonstruował bomby.

Hiszpańska policja aresztowała kolejne osoby, powiązane z zamachami terrorystycznymi w Madrycie. Zatrzymano już w sumie 21 osób - Hiszpana, Syryjczyka, dwóch Hindusów i 15 Marokańczyków. czytaj więcej

Z informacji przekazanych przez policję wynika, że masakra była przygotowywana w niewielkim domu 35 km od Madrytu. Stamtąd najprawdopodobniej ruszyli rano zamachowcy. I to właśnie tam zostały skonstruowane bomby.

Mimo prób zatarcia śladów znaleziono zapalniki oraz resztki substancji wybuchowej użytej przy konstrukcji ładunków. W domu były też odciski palców dwóch aresztowanych wcześniej zamachowców.