Kolejny pijany samorządowiec za kierownicą. Tym razem "na podwójnym gazie" jechał radny Ligi Polskich Rodzin z Białej Podlaskiej na Lubelszczyźnie. Edward B. potrącił dziecko i uciekł z miejsca wypadku. Policji udało się go jednak zatrzymać.

Pijany radny potrącił siedmioletnią dziewczynkę. Co gorsza, do wypadku doszło na przejściu dla pieszych przed jedną ze szkół. Dziecko odwieziono do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo; ma złamaną nogę.

Pijany kierowca - po badaniu alkomatem okazało się, że miał 0,8 promila alkoholu - nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy dziewczynce, odjechał z miejsca zdarzenia. Zanim został zatrzymany przez policję, uderzył w znak drogowy na jednej z bocznych ulic miasta.

Nietrzeźwemu radnemu, zabrano prawo jazdy. Będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości

Przypomnijmy. Pod koniec listopada w Krakowie inny radny Ligi Polskich Rodzin Bogumił Ścirko spowodował po pijanemu kolizję drogową. Samorządowiec – jak wykazały badania – miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu. Przypomnijmy, za jazdę „na podwójnym gazie” radnemu grozi kara do 2 lat więzienia.

23:50