Zalane torowisko tramwajowe i część ulic - to efekt gwałtownej burzy, która przetoczyła się nad Poznaniem. Strażacy - również z regionu - niemal bez przerwy odbierają telefony z prośbą o interwencję.

Strażacy wyjeżdżają przede wszystkim do podtopionych budynków, usuwania z ulic i dróg powalonych gałęzi i drzew. Chwilę po ulewie, nie kursowały w Poznaniu tramwaje na Górnej Wildzie i autobusy na osiedlu Polan. Woda zalała torowisko i ulice.

Sytuacja w mieście - jak zapewniają strażacy  - jest opanowana. Pasażerowie komunikacji miejskiej powinni jednak liczyć się z utrudnieniami. Zalana została część zwrotnic tramwajowych.

Na tym jednak w Wielkopolsce może się nie skończyć. Front burzowy, który przesuwa się na wschód, rozciąga się przez większość regionu - od Gniezna po Leszno.

Burze z gradem w poniedziałek niemal wszędzie

IMiGW wydał w poniedziałek ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla wszystkich województw.

Instytut prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami może także padać grad.

Ostrzeżenia obowiązują przez cały dzień.

Sprawdź, gdzie jest burza!

Aktualne ostrzeżenia IMGW
Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: