RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Głodowa dieta w dąbrowskim szpitalu

Publikacja: Piątek, 24 kwietnia (17:08) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Suchy chleb, masło, kubek herbaty lub szklanka wody - tak do niedawna wyglądała kolacja w szpitalu specjalistycznym w Dąbrowie Górniczej. Nieprawidłowości w żywieniu pacjentów wykazała kontrola przeprowadzona w ubiegłym roku przez Najwyższą Izbę Kontroli.

Wskazano nam, że moglibyśmy zwiększyć kaloryczność ostatniego posiłku - kolacji. (…) Ostatni posiłek składał się z pieczywa i najczęściej masła plus jakieś tam herbaty. W tej chwili jest to posiłek bardziej urozmaicony - powiedział reporterowi RMF FM Zbigniew Grzywnowicz, p.o. dyrektora szpitala w Dąbrowie Górniczej.

NIK zbadała w sumie dwanaście placówek. Z raportu wynika, że pacjenci są źle odżywani, a w szpitalach jest brudno.

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: