"Chyba jeszcze to mnie nie dociera" - przyznał Dawid Kubacki w rozmowie z polskimi dziennikarzami tuż po wywalczeniu w austriackim Seefeld złotego medalu MŚ na skoczni normalnej. 29-letni zawodnik po pierwszej rundzie skoków plasował się na odległej 27. pozycji - ale w drugiej serii skoczył znakomite 104,5 m i ostatecznie zawiesił na szyi medal z najcenniejszego kruszcu! "To była magia!" - podsumował te niewiarygodne wydarzenia w rozmowie z youtube’owym kanałem FIS.

W pierwszym skoku Kubacki uzyskał jedynie 93 m i na półmetku zmagań plasował się w końcówce stawki: na 27. pozycji.

Pytany po konkursie przez polskich dziennikarzy, czy mocno po tej pierwszej próbie przeklinał, żartował: Tylko w myślach, nie na głos!

Na serio już przyznał, że "oczywiście po pierwszej serii dużo było emocji niezbyt pozytywnych".

W rozmowie z dziennikarzem kanału FIS na YouTubie Kubacki opowiadał: Po pierwszej rundzie stwierdziłem, że dla mnie jest już po wszystkim - bo przy tak dalekiej pozycji po pierwszej serii w zasadzie niemożliwe jest walczyć o najlepsze miejsca.

Cieszę się z tego, że do drugiej serii podszedłem na poważnie, nie patrząc na to, co stało się w pierwszej: iść, zrobić swoje i chociaż w jednym skoku skoczyć sobie fajnie - i chociaż z tego mieć satysfakcję. No i miałem satysfakcję - ale w życiu nie spodziewałbym się, że to zakończy się tak, jak się zakończyło - podkreślał z kolei, rozmawiając z polskimi dziennikarzami.

Jak zaczęła skakać ta pierwsza "10" i ze skoku na skok coraz bardziej zbliżałem się do miejsc medalowych, to jeszcze nie dowierzałem - przyznał. Ale chłopaki cały czas podpowiadali mi z boku, głównie Piotrek Żyła, że "medal na bank!". Nie wierzyłem mu - ale on miał rzeczywiście rację! - uśmiechał się.

W wywiadzie dla FIS-u Dawid Kubacki stwierdził zaś wprost: To były niewiarygodne zawody (...) to była magia!

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Te skoki przejdą do historii! Zobacz, jak Kubacki i Stoch wywalczyli medale w Seefeld! [WIDEO] >>>>

Złoty Kubacki, srebrny Stoch! Niewiarygodne emocje na MŚ w Seefeld! [RELACJA Z KONKURSU] >>>>