RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Spożywcze e-zakupy odbierzesz w automacie

Publikacja: Piątek, 15 maja (05:27) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Niebawem w całej Polsce rozstawione zostaną maszyny, w których będzie można odebrać produkty spożywcze zamówione online - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Pierwszy taki terminal, tzw. coolomat, stanął już w Poznaniu. Kolejnych pięć wkrótce pojawi się w Warszawie i to już w wakacje. Artykuły spożywcze będą czekać na odbiór przez kilka godzin - poszczególne skrytki terminalu przystosowane są do przechowywania produktów w temperaturze do minus 20 st.

Na razie trwa pilotaż. Później coolmaty mają stanąć w Krakowie, Wrocławiu0 i Trójmieście.   

Rocznie może być w miastach ustawianych nawet 200 coolomatów - czytamy w gazecie.

(mpw)

Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: