0,7 proc. - o tyle niższa ma być opłata, którą OFE pobierają od każdej naszej składki. Dotychczas było to 3,5 proc. W projekcie, który ujawniliśmy rano, pozostawiono ten wskaźnik. Teraz opłata od składki nagle spada. Będzie wynosiła 2,8, a nie 3,5. (…) Jest to związane z opłatami, jakie OFE ponosi w stosunku do ZUS-u - powiedział Boni.
Nie oznacza to, że będzie taniej. Klienci dodatkowo zapłacą OFE za rekordową wartość składki i za wyniki lepsze od rynku. Oficjalnie ma być to ogłoszone we wtorek, chyba że do tego czasu projekt znów ewoluuje.