RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Prąd pójdzie w górę nawet o 80 procent?

Publikacja: Poniedziałek, 13 października (22:10) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Wprowadzenie w Polsce tzw. pakietu klimatycznego oznaczałoby, że będziemy musieli produkować mniej energii z węgla i szukać innych, droższych źródeł. Ceny prądu w Polsce mogą wzrosnąć nawet o 80 procent. - donosi wtorkowy "Fakt".

Tzw. pakiet klimatyczny, czyli propozycja Komisji Europejskiej, by do 2030 r. aż o 40 proc. obniżyć emisję dwutlenku węgla, może spowodować ekonomiczną tragedię - zwraca uwagę dziennik. Powołując się na niemiecką prasę twierdzi, że Polska jest skłonna do ustępstw w tej kwestii.

Fakt przypomina, że premier Kopacz w swoim expose zaznaczała:  Mój rząd nie zgodzi się na zapisy oznaczające dodatkowe koszty dla naszej gospodarki oraz wyższe ceny energii dla konsumentów.

Ponadto we wtorkowym "Fakcie":


- 11 listopada bez rozróby?

- Kwaśniewski zbiera butelki

(acz)

Źródło: Fakt

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: