Od dzisiaj każdy z nas może oddać hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi, wpisując się do księgi kondolencyjnej. Miasto Gdańsk uruchomiło bowiem właśnie elektroniczną księgę kondolencyjną.

Elektroniczną księgę kondolencyjną dla upamiętnienia Pawła Adamowicza znajdziecie POD TYM LINKIEM >>>>

Wpisy można w niej zamieszczać do poniedziałku 21 stycznia.

Wszystkie wpisy zostaną zarchiwizowane na równi z wpisami w księgach tradycyjnych, które wyłożone są w Urzędzie Miejskim w Gdańsku - do piątku, w godzinach 8:00-20:00 - oraz w Europejskim Centrum Solidarności - do niedzieli, w godzinach 10:00-18:00 - wyjaśnił Dariusz Wołodźko z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Gdańszczanie będą mogli pożegnać się ze swoim prezydentem

Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika niedzielny wieczór w trakcie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zmarł dzień później o 14:03. Miał 53 lata.

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Adamowicza zacznie się w piątek

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza prezydent Andrzej Duda skierował do premiera rozporządzenie ws. wprowadzenia w kraju żałoby narodowej. czytaj więcej

W samorządzie gdańskim zasiadał od początku jego istnienia, tj. od 1990 roku. W latach 1994-98 był przewodniczącym Rady Miasta Gdańska. W fotelu prezydenta Gdańska zasiadał zaś nieprzerwanie od 20 lat. W jesiennych wyborach samorządowych gdańszczanie wybrali go na prezydenta swego miasta po raz szósty.

Uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza rozpoczną się w czwartek o godzinie 15:00 uroczystą sesją Rady Miasta Gdańska w Dworze Artusa. O godzinie 17:00 natomiast trumna z ciałem samorządowca zostanie wystawiona na dobę w Europejskim Centrum Solidarności, by mieszkańcy Gdańska mogli pożegnać się z prezydentem.

W sobotę w samo południe w Bazylice Mariackiej odbędzie się msza święta pogrzebowa Pawła Adamowicza. Tam też prezydent Gdańska zostanie pochowany.

W związku z uroczystościami pogrzebowymi w całym kraju ogłoszona zostanie żałoba narodowa: będzie ona obowiązywać od piątku od godziny 17:00 do soboty do 19:00.