Bardzo oryginalny sposób walki z konkurencją wymyśliła Telekomunikacja Polska. Będzie ona oferować swoim klientom pakiet, w którym abonament kosztuje 28 zł. Klienci, którzy zdecydują się na to, nie będą mogli wykonywać połączeń międzymiastowych, korzystając z usług niezależnych operatorów.

Klienci "Tepsy" dostaną prawo wyboru dopiero wtedy, gdy zdecydują się na dużo droższy abonament standardowy za 42 złote.

TP S.A. uruchomi nowe taryfy w połowie sierpnia. Firma zapewnia, że będą one tańsze od dotychczasowych: Jest to oferta bardzo tania, adresowana do tych klientów, których nie stać na to, by płacić wysokie rachunki telefoniczne - mówi rzecznik „Tepsy”, Barbara Górska.

Problem jednak w tym, że Telekomunikacja w zasadzie nie daje wyboru swoim klientom – jeśli chcą pozostać przy najniższym

Telekomunikacja Polska podwyższyła cenę połączenia z numerem informacyjnym. Od dzisiaj każdy, kto będzie chciał zapytać telefonistkę o numer do poszukiwanej osoby lub firmy, zapłaci 1,06 zł. Do tej pory takie połączenie kosztowało 71 gr. czytaj więcej

abonamencie, muszą zrezygnować z usług innych operatorów. Firma tłumaczy, że na tzw. pakiecie socjalnym nie będzie praktycznie zarabiać, nie może więc sobie pozwolić na oddawanie klientów innym operatorom.

Konkurencyjne firmy nie mają wątpliwości – działanie TP S.A. to praktyki monopolistyczne. Złożyli już skargę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

06:55